Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

İnciraltı Tarih Cemiyeti | 12 Ağustos 2019

Üste git

Üste

Sözde Tarihçi Kadir Mısıroğlu’ndan Ziya Gökalp’e Hakaret

Sözde Tarihçi Kadir Mısıroğlu’ndan Ziya Gökalp’e Hakaret

Atatürk düşmanı ve sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu, Ziya Gökalp ile ilgili “Ziya Gökalp’i Türkçüler adam zanneder, Ziya Gökalp’in Türkiye’ye naklettiği sosyoloji, dini bütün metafizik hakikatleri ile âdeme mahkûm eden bir sistemdir” dedi.

Atatürk düşmanlığı ile bilinen sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu, şair Necip Fazıl’dan sonra hedefine Türkçülük akımının önde gelen isimlerinden ve Türk edebiyatının en önemli şairlerinden Ziya Gökalp’i aldı.Gökalp için “Ziya Gökalp’i Türkçüler adam zanneder” diyen Atatürk düşmanı ve sözde tarihçi Mısıroğlu, “Türkçüler darılmasın, Ziya Gökalp, dinsiz münevver yetişmesinde birinci derecede mesuldür” ifadelerini kullandı.

Sözde tarihçi Mısıroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ziya Gökalp’i Türkçüler adam zanneder, Ziya Gökalp’in Türkiye’ye naklettiği sosyoloji, dini bütün metafizik hakikatleri ile âdeme mahkûm eden bir sistemdir. Durkheim sosyolojisidir. Durkheim bir Yahudi’dir. Bir Yahudi’nin sistemini Ziya Gökalp Türkiye’ye adapte etmiştir. Ziya Gökalp Kürt’tür, Türkçülük yapar. Kürtçülük yapan Bedirhanzade’ler Arap’tır. Abbasi hanedanlığındandır. Bu işler, biraz karışıktır. Bazı insanlar, bazı maksatla, bazı davaları güderler. İman adamı olmak başka şeydir, siyaseten bazı davaları gütmek başka şeydir.”

İNCİRALTI TARİH CEMİYETİ’NDEN KADİR MISIROĞLU’NA ÖNERİ

Gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi olmayan bilgilerle Ziya Gökalp’i hedef alan Mısıroğlu’na İnciraltı Tarih Cemiyeti olarak daha önce internet sitemizde yayınladığımız iki yazıyı okumasını öneriyoruz.

inciraltitarih.com

x