Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

İnciraltı Tarih Cemiyeti | 25 Nisan 2019

Üste git

Üste

İnciraltı Tarih Cemiyeti 4 Yaşında!

İnciraltı Tarih Cemiyeti 4 Yaşında!

Türkiye Gençlik Birliği’nin Tarih alanında yürüttüğü çalışmalara önderlik  etmek amacıyla kurulan İnciraltı Tarih Cemiyeti 4 yaşında. 2010 ve 2011 yıllarında Attila İlhan Kültür Merkezi’nin kurulmasıyla ilk adımlarını attığımız, ilerleyen yıllarda Tarih alanında önemli başarılar elde etmesiyle kurumsallaşmış ve 27 Eylül 2014 yılında İnciraltı Tarih Cemiyeti kurulmuştur.

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarını tarihin çöplüğüne gömdük

150 yıllık devrim tarihimize ve Mustafa Kemal önderliğinde gerçekleşen Cumhuriyet devrimimize yönelen kaynağı ve gerçekliği olmayan saldırılara karşı İnciraltı Tarih Cemiyeti olarak tarihin ters yüz edilmesi karşı gerçekleri savunmak için çalışmalar yürüttük.

Emperyalizmin saldırıların yaygınlaştığı bu dönem de sözde “Tarih Çalışması” adı altında Mustafa Kemal, Cumhuriyet Devrimleri ve Jöntürk geleneğine çamur atmaya çalışanlara karşı Mustafa Kemal’in “Tarih yazmak tarih yapmak mühimdir” sözünden aldığımız görevle mücadele ettik, devam edeceğiz.

Bilimin ışığında her daim gerçek tarihi yazdık

İnciraltı Tarih Cemiyeti olarak tarihin her dönemini ayrı ayrı ele alan çalışma gruplarımızla birlikte bilimin ışığında ve nitelikli bir tarih çalışması faaliyetini yürüttük. 4 yıldan beri ortaya koyduğumuz tüm çalışmalarda tarihteki gerçekleri ortaya çıkarmak ve buna göre yorumlama göreviyle hareket ettik.

Nice 4 Yıllara!

Bizler Belgrad Ormanlarında kurulan Jöntürk Geleneğinin takipçisi, Mustafa Kemal ve Cumhuriyet Devriminin bugünkü temsilcileriyiz. 150 yıllık devrim tarihimizin açtığı yol Milletimizin yegane kurtuluş reçetesidir. İnciraltı Tarih Cemiyeti olarak bizlerde bu yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz!

Marmara Üniversitesinde düzenlediğimiz “Birinci Dünya Savaşı İzleğinde Savaş ve Devrim Tarih Okulu”

Savaş ve Devrim Tarih okulunda Dr. Doğu Perinçek’in sunumu.

Tarih Okulundan bir kare

İnciraltı Tarih Cemiyeti’nin TGB İstanbul üyeleriyle birlikte düzenlediği eğitim.

İnciraltı Tarih Cemiyeti’nin Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ ile röportaj

İnciraltı Tarih Cemiyeti’nin Prof. Dr. Sina Akşin ile gerçekleştirdiği röportaj.

İnciraltı Tarih Cemiyeti’nin Tarihçi Mehmet Perinçek ile gerçekleştirdiği röportaj.

İnciraltı Tarih Cemiyeti’nin Köy Enstitülü yazar Osman Şahin ile yaptığı röportaj

inciraltitarih.com