Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

İnciraltı Tarih Cemiyeti | 27 Mayıs 2018

Üste git

Üste

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu hakkında soruşturma açıldı

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu hakkında soruşturma açıldı

Mustafa Kemal Atatürk’e yıllardır ahlaksızca saldıran ancak hakkında hiçbir cezai işlem yapılmayan meczup Kadir Mısıroğlu için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı sonunda harekete geçti.

Sözde tarihçinin 4 yıl önce söylediği sözler yeniden gündeme gelmiş ve meczup Mısırlıoğlu hakkında yurttaşlar suç duyurusunda bulunmuştu.

Kadir Mısıroğluna ait olduğu belirlenen sözlerle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosunca Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret suçundan inceleme ve soruşturma başlatıldı.

NE DEMİŞTİ

“İstediğimiz olmuş değildir. Yarı yoldayız. Nasıl buluğa ermemiş bir çocuğa ´niye evlenmiyorsun´ demezsen Hükümet´e de ´niye şeriatı ilan etmiyorsun´ diyemezsin. Vakti var. Her ulus bir zamana rehmolunmuştur. Sizin nesliniz İslam´ın mutlak galebesini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini görecek. Siz göreceksiniz. O gün beni hatırlayın.”

KEŞKE YUNAN GALİP GELSEYDİ’

Kadir Mısırlıoğlu’nun bir konuşmasında “Keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı, ne şeriat kaldırılırdı” dediği ortaya çıkmıştı.

Kaynak: aydinlik.com.tr